Přínosy konzumace vlašských ořechů

Vlašské ořechy jsou pecky plodu ořešáku a rostou na stromě zvaném Ořešák královský. Strom je mohutný, pochází ze Střední Asie a z Balkánu, ale rozšířen je po celém světě. Přínosy konzumace vlašských ořechů byli a jsou zkoumány experty. Přinášíme vám několik vědecky podložených přínosů těchto u nás tradičních ořechů.

vlašský ořech

Vlašské ořechy obsahují vysoké množství antioxidantů, které našemu tělu pomáhají v boji proti oxidativnímu poškození. Na těchto pochodech se spolupodílí vitamin E, melatonin a polyfenoly. Ořechy jsou tučné, ale obsahují především zdravé tuky. Omega 3 tuky si tělo nedokáže vyrobit samo, a proto je musíme ve své výživě pravidelně doplňovat právě v podobě těchto ořechů. Omega 3 tuky totiž snižují riziko srdečních onemocnění. Ořechy také mohou snižovat zánět v těle. Zánět je základem několika chronických onemocnění, cukrovky, Alzheimerovy choroby a rakoviny. Pokud se sníží riziko zánětu, snižuje se projev onemocnění. Naše přirozené bakterie ve střevu mají vlašské ořechy velmi rády. Prokázalo se, že pravidelná konzumace ořechů vede k podpoře střevní mikroflóry a k celkovému dobrému zdraví, protože zdravé střevo se rovná zdravé tělo.

vlašské ořechy

Všimli jste si, že vlašský ořech se nenápadně podobá mozku? Není to náhoda. Vlašské ořechy totiž pomáhají snižovat zánět v mozku a podporují jeho správnou funkci. Pokud trpíte na vysoký krevní tlak, dejte si denně hrst vlašských ořechů, které vám ho pomohou přirozeně snížit. Jestliže jste se rozhodli zhubnout a obáváte se tučnosti ořechů, nemusíte si dělat starosti. Ve správném množství jsou ořechy přínosem, protože nám pomáhají kontrolovat chuť k jídlu a navíc obsahují mnoho zdraví prospěšných látek. Vlašské ořechy seženete v každém obchodě s potravinami. Koupit si můžete vlašské ořechy loupané 1 kg i neloupané, pražené ořechy nebo i olej z ořechů lisovaný za studena.

Doporučené články