Sport pro všechny věkové kategorie

Pokud se vašem městě otevřela bowlingová herna, určitě ji navštivte. Nabízí možnost strávit příjemné odpoledne či večer. Buď ve společnosti přátel, nebo spolupracovníků. Rovněž bývá dobrým cílem rodinného výletu. Kdy s dětmi strávíte nejen společně čas, ale ještě si u toho zasportujete. Součástí každé bowlingové herny je i prostor s občerstvením. Nabízí se tak možnost využití i ke komornějším akcím. Pro děti tu můžete zorganizovat oslavu narozenin, ve společnosti spolužáků a kamarádů. Po ukončeném bowlingovém turnaji určitě všichni přivítají připravené pohoštění.
Boty na bowling
Před vstupem do bowlingové dráhy je nutné se přezout. Vybavit se musíte speciální obuví, která má podrážku, určenou pro dřevěný povrch. Pokud tuto obuv nemáte, skoro každá herna ji nabízí k zapůjčení. Určitě se připravte na to, že hra má rychlý spád, a tak zvolte sportovní oblečení. Ve kterém se rychle nezapotíte. Pro děti jsou nejvhodnější trička s krátkým rukávem.

Bowlingová herna

Bowling

Skutečnost, že bowling není fyzicky náročný sport, umožňuje společnou hru jak mladších, tak i starších hráčů. Protože během hry dochází k rychlému střídání, udržuje se po celou dobu napětí a tempo. Pro usnadnění hry menších dětí je možné zvednout na jedné z drah mantinely. To zaručuje, že vhozená koule dojde ke svému cíli, aniž by se skutálela do postranních žlábků. A děti neodradí neúspěšné pokusy hodu. Koule totiž ke svému potřebnému zaměření potřebuje určitou dávku síly, kterou se skolí kuželky. A tou ještě menší děti nevládnou. Mantinely jim ale pomohou každý hod proměnit v úspěšný. I bez silového nasazení. Tím, že je bowlingová dráha ukončena deseti kuželkami, které je potřeba skolit, dětem se to, pomocí mantinelu, skoro vždycky podaří. A hra je bude o to více bavit.
Ideálním zakončením rodinného bowlingového turnaje je předání připravené ceny vítězi. Je dobrou motivací pro příští návštěvu. Hlavně pro mladší děti.

Doporučené články