I na poslední chvíli můžete sehnat luxusní dovolenou

Nabídky si musíte hlídat

Zaregistrujte se u různých cestovních kanceláří a nechte si na email zasílat nabídky dovolených. Na ty se však musíte dívat pravidelně – hlavně, pokud Vás tlačí čas!

pobřeží santorini.jpg

Příklady cestovních kanceláří

Melissa travel (specialista na Řecko), Čedok, Exim tours, CK Marted, CK Bonton, Viamare, Firo tour, CK Fischer (Fischer mívá nejvíce nabídek Last minute), CK Charis tour, CK Alexandria
louvre muzeum.jpg

Hledejte online

Na stránkách cestovních kanceláří si sami můžete vyhledat zájezd podle svých představ. Není to nic složitého. Pokud chcete odlétat z Prahy, zaškrtněte Prahu. Pokud chcete mít polopenzi, zaškrtněte polopenzi, apod.

Někdy bohužel neumíme najít přesně to, co bychom si přáli, takže svá kritéria musíme trochu pozměnit. Letiště Leoše Janáčka v Mošnově nemá tolik letů jako letiště v Praze nebo v Brně. Když najdete dovolenou, která Vám opravdu sedí, ale neletí se z města, které máte nejblíž, zkousněte to a tu dovolenou prostě objednejte!

pizza s mozarellou.jpg

Kam tak vyrazit
Každé místo má co nabídnout, některé víc, některé méně. Když toho chcete zažít víc, určitě si na místě půjčte auto nebo skútr, abyste danou oblast mohli více poznat. U některých cestovních kanceláří si vozidlo musíte objednat předem. Pokud to na stránkách dané cestovní kanceláře není napsané, zeptejte se telefonicky nebo napište email (telefonicky je to samozřejmě rychlejší). Jestli ale máte např. polopenzi, večeře bývají dost brzy a tu byste také nemuseli stihnout! Je lepší mít vozidlo, když jste na apartmánu nebo máte v hotelu jen snídaně.
Teď už pár tipů k samotným destinacím.

Francie

Francie má všechno. Krásná města, hory i moře. Je tedy z čeho vybírat, akorát to nebude zrovna nejlevnější.

Itálie

Itálie je to samé co Francie, má hory, krásná města i moře. Přece jen má ale odlišnou kulturu, historii a jídla! V Itálii si rozhodně nenechte ujít pizzu, špagety a zmrzlinu. Je to úplně jiná liga než u nás.

Španělsko

Nádherná země, památky jsou zde kolikrát hezčí než moře (co se týče pevniny). Ať už se vydáte k Barceloně, Gibraltaru nebo na Baleáry, nesmíte si nechat ujít španělské chorizo. Můžete se podívat i na tradiční býčí zápasy (možné je i v Portugalsku).

Turecko

Co takhle něco nového? I když se Turecko nachází v Evropě, podstatná část je v Asii. V Turecku lidé hodně smlouvají, a jestli se tam vydáte, tak smlouvejte! Jen to nesmíte přehnat. Pokud klesnete na absurdní částku, z obchodu Vás jednoduše vyhodí. A nezapomeňte ochutnat turecký kebab a navštívit nadherné Pamukkale!

Další destinace jsou například: Řecko, Bulharsko, Černá Hora, Chorvatsko, Slovinsko, ale i třeba Norsko!

Výběr je jen na Vás . Jestli si však nejste jisti, zeptejte se zkušených známých.


Doporučené články