Kdo si skládá, nezlobí

Děti potřebují aktivity, aby se mohli patřičně vybláznit a užít si dne, který je před nimi. O dětech je známé, že milují hry a pokud jim dáte ty správné, kterým budou muset věnovat pozornost a stráví u nich dlouhé hodiny, budete spokojení všichni. Pusťte se se svými dětmi do skládaček, které jednoduše milují.
· PUZZLE
Skládání puzzlí je odpočinková a přímo relaxační činnost, která vyžaduje především pozornost a logické uvažování. Pochopitelně jim nedávejte žádné velké sady ve kterých je tisíc dílků, zaměřte se na ty dětské. Je jich celá řada a vybrat si můžete z předem vykrojených na maketě, kde je pro děti snazší najít stejný dílek a přiložit ho na své místo, nebo se rozhlédněte po takových, které mají kolem 30 dílků a jsou dostatečně velké a pevné. A naučte je začít od okrajů.
barevné kostky

· KUBUS
Kostky, které jsou z každé strany polepené jiným obrázkem jsou nejen všestranné a zábavné, ale také dobré pro dětské vnímání. Kostky, jakými je kubus seženete v malých až po něco větších sadách, které jsou pro děti už náročnější. Pomoct vám můžou předlohy, které jsou součástí všech balení. A časem vám to už půjde od ruky.
· LEGO
Staré dobré lego kostky patřili odjakživa k oblíbeným dětským hrám. Provedení lego kostek se podstatně zmodernizovalo a tak nalezete v jeho řadách i skutečně zajímavé kousky. Vybrat si můžete z lega duplo, které je vhodné svou velikostí pro ty nejmenší děti, nebo dopřejte starším zkusit si poskládat z těch klasických vše, co jim jejich fantazie dovolí.
· VKLÁDÁNÍ TVARŮ
Vkládačka tvarů je báječný způsob, jak děti naučit přemýšlet a také je něčemu naučit. Dnes už máte mnoho možností a na trhu seženete varianty se zvuky, nebo různé provedení samotných vkládaček. Rozhlédněte se po této klasice, která nikdy neomrzí a dopřejte dětem, ať se u ní pořádně zabaví.
rozházené kostky
· KOSTKY
S kostkami přichází i nespočet možností. Kostek je několik druhů a skládat si z nich můžete prakticky všechno. Rozvíjejte s vašimi dětmi jejich představivost a schopnosti tak, že jim ukážete co vše z takových kostek můžou postavit.

Doporučené články