Uklízejte snadno a rychle

Minuly už časy, kdy žena uklízela pomocí hadru a koštěte. S dobou přišly mopy, včetně příslušenství. A hlavně robotické vysavače. Typů a druhů robotický vysavačů je dnes docela dost. Pojďme se tedy kouknout jaké máme.
obývací pokoj

Druhy robotických vysavačů

Prvním druhem těchto vysavačů je klasický vysávací vysavač s hlavním kartáčem. V podstatě jezdí a vysává. Jedná se o nejjednodušší verzi, kdy se pomocí jednoho tlačítka zapne vysavač a vysává.  Tyto vysavače však mohou mít už senzor. Tento senzor je skvělou pomůckou. Díky ní se totiž vyhnou nárazu do stěny. Vyhýbají se tedy i různým překážkám. Některé robotické vysavače jsou vybavené wifi připojením, díky tomuto připojení se lze spojit s telefonem a dávat instrukce.
Dále se můžeme setkat s verzí vysavač/mop. Kdy robot nejdříve vysaje podlahu a poté také vytře. Poslední variantou je pouze robot-mop. Tento robotický vysavač pouze vytírá podlahu. Mopový robot disponuje antistatickou podložkou, takže prach stírá také.

Než si vyberete

Pokud byť jen uvažujete o robotickém vysavači, měli byste si ujasnit několik věcí. První je typ podlahy, který máte. Určitě není vhodný robotický vysavač s mopem v případě, že máte všude koberce. Dále myslete na to, že schody nevysajete. Také čím větší prážek, tím větší problém má vysavač s přejetím. Pak je nutné vysavač dávat do jednotlivých místností.
Popřemýšlejte také nad tím, kolik do robotického vysavače chcete investovat. Ceny začínají kolem 3 tisíc, ale mohou stát také i 30 tisíc. Vše záleží na tom, jaké funkce vyžadujete. Jaký výkon chcete, aby vysavač měl. Také se spolehněte, že čím levnější robotický vysavač koupíte, tím bude hůře vysávat (popřípadě bude mít nedokonalé senzory). Levnější robotické vysavače také mohou být poruchovější.
robotický vysavač

Jaký si vybrat robotický vysavač

Jste už rozhodnutí ke koupi, tak si přečtěte tyto rady.
–          Čím větší výkon, tím lépe vysává i zvířecí chlupy (bohužel jsou však hlučnější)
–          Díky bočním kartáčům dokáže vyčistit i rohy místnosti
–          Kvalitní hlavní kartáč je nejdůležitější
–          Lepší navigace u lepších robotických vysavačů
–          Cenově dostupnější robotické vysavače jsou lepší do menších prostor
–          Důležitá je kapacita akumulátoru (výdrže vysavače)
Jako negativum lze uvést, že jednou za čas je nutné zakoupit nový akumulátor. Cenově se hodně odlišují. Ale zpravidla je to tak, že čím větší je kapacita baterie, tím vyšší cena je. Robotický vysavač může být šikovnou pomůckou v domácnosti.

Doporučené články