Úprava vody v bazénu

Koupací sezóna v podobě vlastního bazénu je rozhodně příjemná, ale musíme se o něj dobře starat. Významně nám s tím pomůže správná chlórová chemie.

Úprava vody v bazénu

Krásně čirá voda

Při horkých letních dnech je rozhodně skvělá možnost jít se o koupat do vlastních bazénu, který máme třeba hned na zahradě. Každý, kdo má vlastní bazén ví, že skutečně si jej užijeme na plno a léto bude skutečně mnohem vice užité. Je v tom ovšem háček, protože se o bazén musíme opravdu starat, jinak bude voda znečištěná a začne nám také zelenat. Proto tomu rozhodně musíme zabránit, aby voda byla hezky čistá.

bazén u hotelu

Z tohoto důvodu potřebujeme dobrou filtraci, jenž mechanicky zachytává všemožné nečistoty. Následně se musíme přesunout na chemickou část, protože taková filtrace nevyřeší zelené organismy. Pro začátek musíme zařídit správné pH vody, protože bez něj další přípravky nebudou fungovat. Stačí použít pH testy, které nám během chvíle zobrazí výsledek. Pokud nebude v normální hodně okolo 7,2, tak musíme použít speciální přípravky, jenž buď hodnotu sníží či zvýší, abychom dosáhli té optimální.

Chlór do vody

Všemožné stojaté vody mají mnohdy značně zelenou barvu, protože v tomu prostředí se dobře daří zeleným organismům. Bohužel taková voda není pro koupání ideální, takže musíme použít vhodný prostředek. Tím nejvíce používaným a běžně dostupným je chlór. Jeho účinnost dosahuje skvělých hodnot, a proto se také používá i na koupalištích, kde každý den je mnoho lidí. Dělíme jej na stabilní a nestabilní, což musíme rozlišovat.

bazénová voda

Stabilizovaný je ten klasický, kterého ve vodě musíme udržovat určité množí neustále. Nestabilizovaný můžeme zakoupit pod názvem chlor shock. Ten je určený pro jednorázové nárazové požití, kdy za velmi krátkou dobu do vody dostaneme větší množství účinné látky. Proto se hodí v různých situacích, což mužem být třeba start sezóny či náhle znečištění vody ve větším rozsahu. Abyste měli o množství chlóru přehled a jistou, že jej používáte správně, tak se vyplatí koupit přesný chlor tester.

Doporučené články