Cvičte sami z domova


Cvičení z pohodlí domova je jedním z nejlevnějších, ale zároveň i nejefektivnějších způsobů, jak se dostat do formy. Nicméně všechno má svá pravidla. Víte, co všechno budete pro pohodlné cvičení z domova potřebovat? Poradíme vám, jak proniknout do tajů aktivního života a posilování!

První věcí, co vám rozhodně doma nesmí chybět, je podložka na cvičení. Jedná se o molitanový kus, který perfektně tlumí veškeré nárazy. Zároveň je tento molitan protiskluzová, cvičení tak pro vás bude nejen podstatně pohodlnější, ale i bezpečnější. Nemusíte se bát, že vám podložka na cvičení, například jako klasická deka, ujede, vy spadnete a zraníte se. Kvalitní podložka je zkrátka základ, který musíte mít.

podložka na cvičení

Pokud s podložkou na cvičení budete chtít chodit i ven na skupinová cvičení, bude se vám jistě hodit obal na cvičební podložku. Díky němu karimatku pohodlně a rychle sbalíte a přenesete jinam. Pokud obal mít nebudete, na funkčnosti podložky se nic nemění. Jde pouze o pohodlí během přenášení.

Další věcí, která vám nesmí doma chybět, je kvalitní oblečení. Myslete na to, že oblečení by mělo být pohodlné a dobře sát pot. Ženy pak jistě ocení i sportovní podprsenku, díky které budou prsa pevně na svém místě a nebudou bolet. Co se týče obuvi, vybírejte takovou, která má kvalitní a protiskluzovou podrážku. Myslete také na to, aby se bota dala dobře stáhnout. Předcházíte tím zvrtnutému kotníku nebo dalším zraněním.

cvičící žena

Poslední věcí, která by vám určitě neměla chybět, je cvičební náčiní. To jaké si koupíte je jen na vás a hodně záleží na tom, kterou část těla chcete posilovat a v jaké fyzické kondici jste. Mezi základní vybavení však patří lehké činky, nafukovací míč nebo posilovací guma. Ti pokročilejší si pak mohou koupit hrazdu, nebo třeba medicinbal. Na výběr máte z celé řady cvičebních pomůcek, nicméně některé z nich můžete nahradit tím, co už máte doma.

Doporučené články