Když nestačí peníze

Spokojený život je dopřán jenom těm, kdo mají dostatek peněz. Jistě, ani peníze nejsou v lidském životě vším, ale ten, kdo je nemá, musí počítat s problémy, jež mohou být někdy i vysloveně nezvladatelné. Zatímco ten, kdo peníze má, má v mnoha ohledech spokojenější existenci a lepší vyhlídky, protože si za ně může pořídit vše potřebné a klidně i nepotřebné.

Ovšem člověk si nemůže jenom tak říci, že potřebuje peníze, a hned je mít. Tak to v životě nechodí. Kdo chce být finančně zaopatřený, musí mít dost vysoké příjmy, každopádně vyšší než jeho výdaje. Nebo aspoň shodné. A pokud už snad někdy nemá právě takové příjmy, musí mít aspoň finanční rezervu, tedy úspory, jimiž by se dal nedostatek po určitou dobu kompenzovat.

jeden cent

A když člověk ani dost nevydělává, ani nemůže sáhnout na úspory, a nemůže odložit platby, na které momentálně nemá, musí shánět peníze, kde se jenom dá. A třeba si je i půjčit, není-li vyhnutí.

Že je to jasné a prosté? Tak na to raději hned zapomeňte. Jistě, jsou mezi námi i ti, jimž půjčí v kdejaké bance kdykoliv a ochotně, ale daleko více je přece jenom těch, kteří mají se získáváním půjčky problémy. Někdy se musí věru namáhat, než jim někde půjčí, a někdy se dokonce zdá, jako by jim ani nikde půjčit nechtěli. To záleží na tom, jak si dotyčný žadatel vede, jak je na tom třeba v otázce příjmů, registrů dlužníků, exekucí a podobně.

indické rupie

Protože žadatel musí přesvědčit o tom, že je schopný získané peníze vrátit. A když o tom panují pochybnosti, raději mu nikdo nepůjčí. Jistota je jistota a peníze jsou důležitější než spokojenost žadatele.

A když se někdo v bance se zlou potáže? Pak mu naštěstí pomůže aspoň nejlevnější hypotéka od nebankovní společnosti. Protože u té se tolik nehledí na kvality žadatelů. Kdo dá do zástavy nemovitost a má z čeho splácet, ten tu prostě uspěje. A má se zase dobře.

Doporučené články