Přehlídka aut

Jaro se blíží a nikomu se nebude chtít sedět doma u televize. Tak co sednout do auta a zamířit si to směr Ženeva, kde se bude konat jedna z nejvýznamnějších výstav aut v Evropě? Autosalon Ženeva se koná 2. a 3. týden v březnu. Přesně od 8. března do 18. března 2018.
mustang gt

Něco málo k historii

Výstava se poprvé konala v roce 1905, kde jste mohli vidět kromě automobilů i jízdní kola. Výstavy se zúčastnilo 59 vystavovatelů. Její každoroční konání bylo přerušeno pouze 2. světovou válkou.

A letos?

Letos se můžete těšit na 180 vystavovatelů, kteří zaujmou prostory ženevského výstaviště Palexpo a ukáží Vám, co skrývají jejich nové objevy pod svými kapotami. Uvidíte upravená stará auta, ale i nová osobní nebo sportovní auta a formule. Možná mezi nimi naleznete i nějaké kuriozity, které se budou na první pohled chlubit svým nevšedním zevnějškem.
Můžete se těšit na úplné novinky především velkých automobilových společností jako je například: Škoda, Volkswagen, Volvo, Toyota, Alfa Romeo a další. Předvedou se Vám i menší automobilové společnosti.

Vstupenky a doprava

Do Ženevy se samozřejmě můžete dostat po své vlastní ose. To Vás pak pravděpodobně bude zajímat jenom cena lístku, která činní 450 Kč.
Pokud byste, ale neměli možnost jet svým autem, anebo s ním jet nechtěli, pak je tu nabídka letecky nebo autobusem. Autobusem bez ubytování můžete zaplatit přibližně 1700 Kč a letecky za jednodenní výlet necelých 9000 Kč. Cestovní kanceláře Vám nabízejí mnoho možností, jak se na tuto výstavu dostat.
interiér bmw

A co jiného v Ženevě?

Určitě by byla škoda, při návštěvě druhého největšího města Švýcarska, zůstat jenom u aut. Takže až Vás auta omrzí, nebo už Vás bude přecházet zrak z té nádhery, můžete si odpočinout třeba prohlídkou historického centra města, Ženevského jezero nebo botanické zahradu.

Doporučené články