S vědomostmi se ve světě neztratíte

Žádný učený z nebe nespadl. Všechno se ale dá při troše štěstí naučit. Ačkoliv si to ani neuvědomujeme, tak se od narození stále jenom učíme. Začne to tím, že se učíme pít mateřské mléko, poznávat se blízké a pokračuje to lezením, stáním, chůzí až po čtení, počítání a tak dále. Výčet by mohl být nekonečný. Každý den se přiučíme něčemu novému, i když nám to tak ani nemusí přijít. Když ale uslyšíme v rádiu, co se děje ve světe, tak už zase víme něco nového. Proto je důležité mít nějaké vzdělání, protože bez toho bychom byli negramotní a netušili o světě vůbec nic.

škola

Veškeré vzdělávání začíná už v mateřské školce, kde jsme si našli své první kamarády, prožili úplně ty první dětské lásky. Kromě toho jsme se ale naučili první básničky, písničky, poznávat barvy nebo třeba počítat do deseti. Všechno tohle jsme pak už na základní, střední nebo vysoké škole pouze zdokonalovali. Každý z nás má vlohy pro něco jiného. Někdo je šikovný na práci rukama, jiný rozumí ekonomice nebo IT technologiím. Abychom se ale mohli živit tím, co nás baví, je důležité mít alespoň nějaké vzdělání, nejlépe v tom oboru, ve kterém chceme pracovat.

Vybírat si budoucí povolání v 15ti letech není vůbec jednoduché a často se tak stane, že většina lidí se tomu, co vystudovala vůbec nevěnuje, a dělá něco jiného. Nikdy toho však není potřeba litovat, protože jsem se toho akorát naučili víc, než bylo potřeba a třeba nám to v životě někdy přijde vhod.

práce

Pokud toužíte studovat, nenechte se od toho nikým odradit, protože vzdělání vám nikdo nikdy nevezme. Studujete a pracujete pro sebe. Nové věci se také učíte pro sebe, takže na to při studování a vzdělávání se nikdy nezapomínejte. Vždy se může najít někdo, kdo vám bude vaše znalosti a vzdělání závidět, nenechte se tím však rozhodit. Vy totiž nemůžete za to, že byl líný se naučit něco nového a nešel si za svými sny. 

Doporučené články