Užijte si menstruaci

Je přirozenou součástí života každé ženy a není třeba se za nic stydět. V posledních letech se o menstruaci mluví mnohem otevřeněji a dostává se i do povědomí mužů. Je to znak plodnosti a ženskosti. Jde o proces, kdy se tělo zbavuje nepotřebného a samo se během pár dnů zotaví. Ženy jsou v podstatě hrdinky, snášejí bolesti, silné krvácení, návaly emocí a pořád jsou schopné normálně fungovat a kolikrát na sobě nenechají nic znát. Spousta žen bere menstruaci za nepříjemnou a zbytečnou. Volí antikoncepci, aby se vyhnuly přirozenému cyklu a potlačují tak přírodní proces. Menstruaci ale také doprovází spousta výhod a je dokonce možné si ji užít. Podívejte se jak na to!Menstruační kalíšek

Šetrný k tělu, přírodě i peněžence – menstruační kalíšek

Jistě jste už zaregistrovaly obrovský boom kolem kalíšků. Jsou vyrobeny z antibakteriálního lékařského silikonu a jsou naprosto bezpečné. Chvíli sice trvá, než se s ním naučíte pracovat, ale rozhodně to stojí za to. Kalíšek nejde vůbec cítit a vy se tak můžete věnovat všemu, co máte ráda. Zapomeňte na neustálé dokupování vložek či tampónů, stačí si pořídit dva kalíšky a pravidelně je obměňovat. Po skončení menstruace se jednoduše vysterilizují, uschovají a jsou připraveny na další měsíc. Vydrží vám i několik let a tím přispíváte k ekologii a šetříte peníze.Šťastné ženy

Pohybem proti bolesti

Jsou situace, kdy je zkrátka nezbytné vzít si pilulku. Pokud ale vyloženě nepospícháte, zkuste si zacvičit. Málokterá žena se v průběhu menstruace odhodlá k pohybu, ale to je škoda. Stačí pár minut denně k okamžitému pocítění úlevy. Prohřejte tělo, prokrvte orgány a vyplavte toxiny. Dovolte si bojovat proti bolesti zdravější cestou, budete se cítit skvěle!

Udělejte si volno

Pokud to jde, vezměte si den volna. Spousta žen zažívá kromě bolestí i nevolnost, a tak je pochopitelné, že je namístě oddechnout si a jen tak relaxovat. Zabalte se do deky, uvařte si dobrý čaj a pusťte si oblíbený film. Udělejte z nepříjemného dne dovolenou a spojte si tak své dny s odpočinkem a časem pro sebe. Nechte partnera ať přinese nákup, vyzvedne děti či vyvenčí psa. Užijte si to sladké nicnedělání.

Sledujte svůj cyklus

Nezapomeňte si zaznamenávat dny menstruace, sílu a intenzitu krvácení. Nejen, že budete připraveny na další měsíc, ale také poznáte, že je něco v nepořádku. Stačí si pomocí pastelek trochu „ozdobit“ kalendář. Usnadněte si to.

Doporučené články