Nemějte strach poprat se s akné

Dalo by se uvést, že kožní onemocnění, jakým je akné trápí většinu naší populace. Nejedná se přitom jenom o potíže, které postihují lidi v pubertě, ale i o celoživotní problém. Většině puberťákům totiž po skončení období puberty akné zcela zmizí, jiní se s ním perou až do dospělosti. A často marně!
masážní kartáč

Čistá pleť je polovina úspěchu

Pokuste svou pozornost zaměřit v první řade na čistotu vaší pleti. Musíte dbát na to, že ji potřebujete ráno a večer připravit na všechny nástrahy, kterými si přes den projde. Pomoct vám můžou:
· micelární voda
· čistící tonikum
· pleťový peeling
· pleťová maska
Všechny přípravky, které na pleť nanesete, by měli být bez obsahu alkoholu a zbytečných chemikálií, které pleť zpravidla jen rozdráždí. Dejte si pozor především na krémy, které mají hydratovat, protože často pleť po jejich nanesení bývá mastná a zatížená. A to vašemu akné skutečně neprospívá!

Pokud nic nefunguje – musíte zkoušet

Na trhu existuje celá řada přípravků, které slibují, nebo dokonce garantují zlepšení a někdy úplné zmiznutí všech vašich pupínků. Musíte ale vědět, že žádný přípravek zázrak během jednoho použití neudělá. Můžete ovšem vypozorovat reakci vaší pleti na daný kosmetický „zázrak“.
Obecně platí, že byste se měli rozhlížet mezi přípravky, které obsahují přírodní kosmetiku se zklidňujícími účinky. Mezi takové složky patří:
levandule
rozmarýn
sérum s růžovou vodou
aloe vera
světle fialová levandule

Změna musí začít i u jídelníčku

Je všeobecně známé, že vaše pleť reaguje ať už pozitivně, nebo právě naopak negativně, na vše, co jste přes den snědli. Platí tedy pravidlo, že čím více sladkostí a těžkých, mastných jídel denně spořádáte, tým více se to projeví na vzhledu vaší pleti a zhoršení vašeho akné. Nezanedbejte výživu a dopřejte svému zdraví a zdraví vaší pleti dostatečný přísun vitamínů, ovoce, zeleniny a neslazených nápojů.
Pokud je váš problém rozsáhlý a trvá dlouho bez nějakého viditelného zlepšení, vaše kroky by měli zavítat na kosmetiku, kde si s takovým problémem hravě a mnohem lépe poradí.

Doporučené články