S vypůjčenou dodávkou do Českého středohoří


České středohoří můžeme směle zařadit mezi nejtajemnější a nejzajímavější oblasti ve střední Evropě. Vyplatí se tato místa prozkoumat blíž, kupříkladu s pronajatým vozidlem z půjčovny dodávek Praha, kam se vejde více zájemců o outdoor, a kteří mohou takto cestovat společně v jednom (a mnohdy pohodlnějším) voze. Pronájem dodávky je výhodný pro každého, kdo nemá svůj vlastní automobil, nebo upřednostňuje akce společné, kdy se dá kempovat a projíždět místa ve skupině, a tím pádem i pružně zastavovat, svačit a odpočívat, či procházet různá neprobádaná zákoutí.

zimní pohled na České středohoří

Pojďme si připomenout některé zajímavosti této oblasti, která je velmi atraktivní a podmanivá, zvláště projíždíte-li za slunečného počasí podél nápadných vyhaslých vulkánů.

Noční výstup na Milešovku – již řadu let se koná tato zajímavá, netradiční akce, většinou na podzim, koncem října, či začátkem listopadu. Samozřejmě nemusíte být součástí organizované akce, můžete vystoupat na Milešovku kdykoli jindy, a i přes den. Počítejte však s tím, že se jí přezdívá „větrná hora“, a že na to musíte být připraveni svým oblečením. Z nejvyššího bodu Českého středohoří máte však překrásný výhled, který předčí mnohé rozhledny.

Sopečná činnost – České středohoří je místo, kde je na území naší vlasti nejvíce markantní sopečná činnost. Všechny vrcholky jsou tedy vývěry magmatu, které tu začínaly formovat krajinu před zhruba dvaceti miliony lety.

Máchovo jezero

Významná místa – kromě různých vrcholků, kam se lze vydat po turisticky značených cestách, byste mohli své putování spojit s prohlídkou dalších zajímavostí, např. zámeckého komplexu v Benešově nad Ploučnicí, vyhlídku na Pastýřské stěně v Děčíně, zříceninu hradu Hazmburk, zámek Libochovice, Kamenický Šenov. České středohoří navazuje na další krásná pohoří – Lužické hory a Děčínskou vrchovinu s Národním parkem České Švýcarsko. Na jihovýchodě také hraničí s CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, s hradem Kokořín a významným rekreačním centrem Máchovo jezero.

Doporučené články