Osvědčené tipy bytových architektů pro dokonalý domov

V oblasti vzhledu interiérů se trendy mění každým rokem, a to poměrně hodně. Bydlení byste proto neměli nechat čistě na trendech. Spolehněte se spíš na svou osobnost, oblíbené barvy a praktičnost. Toho sami často nedokážeme dosáhnout. Bytový architekt z Prahy By Design dokáže snadno pomoci a vybavit váš domov skvělým nábytkem i doplňky tak, abyste byli maximálně spokojení. Podívejme se nyní na dva základní aspekty, kterých se držet.

Útulný čtecí koutek

1. Funkčnost na prvním místě

Na internetu i v časopisech často můžete vidět krásné byty, ale když se na ně podíváte blíž tak zjistíte, že jsou vysoce nepraktické. Přitom se jedná o základ, na který jednoduše nesmíte zapomenout. Myslete na to, že v místnostech budete trávit mnoho času a obývák, kuchyň i ložnice musí být praktické, abyste mohli žít v klidu a vše snadno udržovat.

2. Osobitý přístup

Stejně jako funkční, se vám doma také musí líbit. A toho dosáhnete jedině v případě, že necháte promluvit svou osobnost. To se vám u trendů podaří těžko, protože na nich nic individuálního často není. Jste-li vášnivým čtenářem, nezapomeňte na velkou knihovnu. Sběratel vinylových desek potřebuje speciální a výrazné místo na svůj gramofon. Nechte své záliby a vášně v interiéru vyniknout a rozhodně neuděláte chybu.

Starý gramofon

Největší chyby

Častým pochybením lidí, kteří se rozhodnou vše zařídit sami bývají dvě věci, a to osvětlení a úložný prostor. Možná si myslíte, že lustr uprostřed stropu stačí. To je ale velká chyba. Ideální je umístit do místnosti několik zdrojů světla. Lustr, nástěnné osvětlení a stojací lampy. Každý prostor navíc potřebuje jinou barvu a intenzitu světla. Není proto vhodné volit pro celý byt jedno řešení.

Málo úložného prostoru je problém, s kterým bojují zejména lidé ve městech. Malé bydlení skýtá málo úložných možností. Zaplnit vše nábytkem od stropu k podlaze ale není nejlepším řešením. V dnešní době existuje mnoho nábytku, který nepůsobí mohutně, zabere poměrně málo místa a přitom se do něj hodně vejde.

Doporučené články