Jak využít prostor kolem schodiště?

I malé a na první pohled nevýrazné schodiště si zaslouží přeci jenom trochu pozornosti. I tento prostor se rozhodně dá vyzdobit rafinovanými prvky, které dodají schodišťovému prostoru úplně jiný rozměr. Proto vám dnes ukážeme několik zaručených tipů a triků, které dokáží s tímto prostorem doslova zázraky.

dřevěné schodiště

Světlé barvy dokáží krásně pracovat s prostorem

Milujte akrylové barvy? Proč je nevyužít právě na prostor kolem schodiště Kmkdesign nebo i na výmalbu jednotlivých schodišťových stupňů. Pokud tedy dáváte přednost moderním interiérům a rozhodně nepatříte mezi jedince, kteří svým nápadům nedají reálný obraz, vzhůru do toho! Dřevěná konstrukce přeci nemusí být nutně v přírodním dekoru, akrylové barvy dokáží se schodištěm hotové zázraky. Hodí se vám do interiéru například modrá barva, tak proč by nemohla být celá konstrukce schodiště natřená právě touto barvou? Pokud si přeci jenom netroufáte natřít celou konstrukci bláznivou barvu, bohatě postačí vhodně zvolený koberec, který se bude volně plazit po jednotlivých schodišťových stupních. Dbejte však zejména na bezpečnost a koberec k jednotlivým schodům dobře připevněte.

moderní interiér

Malé a úzké prostory milují světle barvy, takovým prostorem je bezesporu i okolí schodiště. Světlé barvy dokáží místnost opticky zvětšit a dodat jí punc elegance. Je to právě schodiště, kde bychom měli dbát o celkovou bezpečnost, dobré světelné podmínky jsou tedy základním předpokladem. Přímé denní světlo nebo alespoň to umělé by mělo být důmyslně řešeno centrálním osvětlením s přídavnými bodovými svítidly pro osvětlení jednotlivých schodišťových stupňů.

Prostor pod schodištěm může sloužit i jako důmyslná skrýš pro sezónní oblečení, různé drobnosti, společenské hry atd.

Otevřený půdorys může zase schodišti přinést úplně jiný rozměr, otevřít a propojit jednotlivé části domu.

Doporučené články